See on neli korda aastas toimuv ennustamise võistlus. Spordisõbrad pakuvad talvel suusatamise, kevadel autospordi ja suvel jalgpalli ning kergejõustiku tippvõistluste paremaid. Mõnel aastal saab pakkuda ka korvpallitulemusi.

Ennustaja peab igal alal kirja panema kas ühe või kaks nime, kui pakutud sportlased tulevad võistlusel 8 esimese hulka, siis saavad nad punkte kümnest üheni.

Iga ennustusvõistluse kolm paremat saavad auhinna, üldvõidu võtab see, kes kogub aasta kolmel paremal ennustusel kõige rohkem punkte. Ergutusauhind on ka parimale daamile, seda iga võistluse ja ka aasta kokkuvõttes.

Ennustusvõistlus läks praegusel kujul käima aastal 1994, kui panin Lillehammeri taliolümpia eel kokku esimese ajakirja “Onu Uno valitud ristsõnad”. Algusest peale lööb kaasa tuhatkond spordihuvilist, kes vahel pakuvad tulemusi päris täpselt.

Üldse esimese ennustusvõistluse korraldasin 1982. aasta jalgpalli MM-i eel. Siis võistlesin oma venna Avoga, ei mäletagi, kes pakkus täpsemalt. Tundus tore, kutsusin paar sõpra seltsi ja mõne aastaga oli ennustajaid 50. Osavõtumaks oli 1 rubla ja kogu raha läks auhinnafondi, esikoha võitja sai 25 rubla. Muide, auhinnad on tänaseni rahalised.

Niisiis, ennustusvõistlusel osalemiseks tuleb osta ajakiri “Onu Uno valitud ristsõnad”, täita talong ning läkitada see mulle Viljandisse. Isegi kui ennustus mööda läheb, on võistlust ikka põnevam jälgida.

Onu Uno

Minu ostukorv
Sulge hiljuti vaadatud
Kategooriad